تولد نوزاد در بیابان های اطراف تهران + عکس + فیلم

تولد نوزاد پسر در بیابان های اطراف تهران/ نوزاد یخ زده 9 ساعت لخت بود!+ عکس

تولد نوزاد در بیابان های اطراف تهران + عکس


http://static2.rokna.ir/thumbnail/q6P7aNS3JUfQ/UtjBuyEcFlueNU9K4hSyNpjnE2iEQPvRQ-_dxw0RVwm0qukoI27-JV2XP73Xc1uGeDRyE0w8KroWzW-qqnnRxcCiRAnnUtMgo9oZXp5-8ObkfO1wJVeSUFQCibIcLQxMhJqVyl6FovVnWikCV82JhstfXIzzXMw-/955240_924.jpg

تولد نوزاد در بیابان های تهران و کشف او پس از 9 ساعت

شب سختی را پشت سر گذاشته است. نوزادش را در بیابان های اطراف تهران به دنیا آورده و ساعت ها خودش و نوزاد تازه متولد شده در بیابان رها مانده اند .

در سرمای زمستان تنها کاری که از دستش برآمده، بریدن بند ناف نوزاد با قیچی بوده که در جیب خود داشته است. مابقی ماجرا را به خاطر ندارد اما آنطور که پزشکان بیمارستان تخمین زده اند، زمانی که نوزاد به بیمارستان منتقل شده حدود 9 ساعت از تولد او می گذشته است .

در این ساعات دلهره آور شاید با یک معجزه، نوزاد زنده مانده است؛ نوزادی بدون لباس در سرمای شدید یک شب زمستانی در بیابانی که محل تردد سگ ها است .

پس از چندین ساعت از تولد نوزاد، رهگذری با صحنه ای ناگوار مواجه می شود. یک زن بیهوش و نوزادی یخ بسته که در بیابان رها مانده اند. بلافاصله با نیروهای اورژانس تماس گرفته شده و مادر و نوزاد به بیمارستان منتقل می شوند .

برای دیدار با این زن و پیگیری وضعیت او به همراه مددکار موسسه خیریه راهی بیمارستانی در تهران می شویم. اگر چه ساعات اولیه صبح است و وقت ملاقات نیست اما حیاط بیمارستان مملو از همراهان بیمارانی است که اغلب آنها از شهرستان راهی تهران شده و مکانی برای استراحت ندارند .

پس از عبور از حیاط شلوغ این بیمارستان دولتی، راهی طبقه چهارم و بخش مورد نظر می شویم. نگهبان پس از پرسش چندین و چند سوال، سرانجام اجازه می دهد از خان اول عبور کنیم. سراغ زن را می گیریم، آدرس آخرین اتاق بخش را به ما می دهند .

یکی از پرستاران می گوید:دنبال همان زنی هستید که معتاد است؟ وقتی با پاسخ مثبت مواجه می شود در جواب می گوید وضعیت چندان مناسبی ندارد اما خواب هم نیست و می توانید با او صحبت کنید .

نوزاد و مادر 9 ساعت در بیابان های اطراف تهران رها ماندند

نوزاد

مادری که نوزادش را در بیابان های اطراف تهران به دنیا آورد

وارد اتاق شماره 412 می شویم. به ما گفته شده تخت شماره 31 متعلق به "شهلا" است. اما با نگاهی به سایر بیماران حتی بدون داشتن شماره تخت هم تشخیص چهره تکیده "شهلا" ممکن است. پتوی بیمارستان را تا نیمه به روی صورت خود کشیده تا هم اتاقی هایش که با تعجب به او نگاه می کنند را نبیند .

اگر چه شب دشواری را پشت سر گذاشته اما توان صحبت کردن دارد. دندان هایش یکی در میان است و سعی می کند موهای کوتاهش که از زیر کلاه بیمارستان به بیرون آمده را از جلوی چشمانش دور کند .

او در گفت وگو با خبرنگار در رابطه با وضعیت زندگی خود می گوید :

32 سال دارم اما شناسنامه ام را گم کرده ام. 13 ساله که بودم با اصرار خانواده به همسری پسری 18 ساله درآمدم .

وی می افزاید:هنوزعروسک بازی می کردم که نخستین فرزندم متولد شد. نه چیزی از نگهداری نوزاد می دانستم و نه معنی درست زندگی را فهمیده بودم که از طریق همسرم با مواد مخدر آشنا شدم .

" شهلا" در رابطه با چرایی مصرف مواد مخدر می گوید:زمانی که ازدواج کردم همسرم معتاد نبود اما پس از مدتی طی رفت و آمدهایی که با برخی از دوستانش داشت با تریاک آشنا شد. او در خانه مواد مخدر مصرف می کرد و همین شد که من نیز پا به پای او مصرف مواد را آغاز کردم.

وی با اشاره به فوت همسر اولش می گوید:همسرم علاوه بر اعتیاد به فروش مواد مخدر نیز روی آورده بود. سرانجام نیز به جرم فروش مواد مخدر زندانی شد. او مبتلا به بیماری سرطان هم بود و در نهایت نیز در زندان جان خود را از دست داد.

شهلا در حالی که مرتب خمیازه می کشد و مشخص است که از آخرین مصرف مواد مخدرش ساعت ها گذشته است در رابطه با وضعیت نخستین فرزندش می گوید:فرزند اولم پسربود و اکنون باید 18 سال داشته باشد. مدت زیادی است که او را ندیده ام و او نیز علاقه ای به دیدن من ندارد. زمانی که همسرم از دنیا رفت، تصمیم گرفتم بار دیگر ازدواج کنم و خانواده همسرم که می دانستند من اعتیاد دارم، نوه شان را از من گرفتند.

وی درخصوص ازدواج دوم خود می گوید:برای بار دوم با مردی ازدواج کردم که 5 سال از من بزرگتر بود. او یک بار ازدواج کرده بود اما به علت اعتیاد از همسرش جدا شده بود. این مرد دنبال زنی می گشت که همانند خودش معتاد باشد و سرانجام نیز من را انتخاب کرد.

شهلا می افزاید:همسر دومم شیشه و هروئین مصرف می کرد و من نیز پس از ازدواج با او با مواد مخدر صنعتی آشنا شدم.

وی با اشاره به محل زندگی خود می گوید:اعتیاد شدید باعث شد تمام دارایی هایمان را از دست بدهیم. پس از این اتفاق، یک اتاق مخروبه در بیابان های اطراف تهران و نرسیده به شهر پردیس پیدا کردیم و آنجا شد خانه ما. محلی که به خانه ما تبدیل شد متعلق به فردی است که از وضعیت زندگی ما خبر داشت و اجازه داد که در اتاق خرابه او زندگی کنیم.

شهلا که نیم نگاهی به سایر بیماران دارد و دوست ندارد که آنها از وضعیت زندگیش با خبر شوند از فوت دومین فرزند خود در همین خانه خبر می دهد و می گوید:مدتی پس از ازدواج با همسر دومم فرزند دختری را به دنیا آوردم. "هدیه " یکسال و نیمه بود که دچار گازگرفتگی شد و جان خود را از دست داد. در خانه ما خبری از گاز کشی نیست و ما برای گرم کردن خودمان مجبور هستیم آتش روشن کنیم و آن شب نیز گاز ناشی از سوخت هیزم، جان کودک من را گرفت.

وی در حالی که از فوت دومین فرزند ش ابراز رضایت می کند در رابطه با تولد فرزند سومش می گوید:شرایط زندگی ما به هیچ وجه مناسب نیست به همین خاطر دوست نداشتم که در یک اتاق مخروبه یک دختر بچه را نیز همانند خودم بدبخت کنم. زمانی که او جان خود را از دست داد قصد داشتم که دیگر باردار نشوم اما در نهایت تنها چند ماه پس از مرگ "هدیه" سومین فرزندم را باردار شدم.

شهلا در خصوص نحوه تولد نوزادش می گوید:همسرم 2 ماه است که به دلیل سرقت، زندانی شده و من به تنهایی در اتاق مخروبه مان در بیابان زندگی می کنم. می دانستم که فرصت زیادی تا زایمانم باقی نمانده اما جایی را برای رفتن نداشتم در نهایت نیز از اتاق مخروبه مان خارج شدم تا خود را به شهر پردیس برسانم اما در میان راه نوزاد متولد شد.

وی می افزاید:یک قیچی با خود به همراه داشتم و تلاش کردم با آن، بند ناف را قیچی کنم و بعد از آن چیز دیگری متوجه نشدم تا اینکه به بیمارستان منتقل شده و با صدای پزشکان به هوش آمدم.

شهلا با بیان اینکه می دانم نوزادم زنده است می گوید:من مادر خوبی برای نوزادم نیستم اما می دانم که او هم همانند من زنده مانده و ساعت های سخت را تاب آورده است. اگر او را از من جدا کنند راضی هستم زیرا می دانم که یک نوزاد در کنار یک مادر معتاد آینده ای ندارد.

مادر حتی علاقه ای ندارد که در مورد نوزادش صحبت کند و تنها می گوید همین که زنده مانده خواست خدا بوده است. او اصرار دارد که از بیمارستان مرخص شود و از اینکه پرستاران به او مرفین ترزیق نمی کنند گلایه مند است.

نوزاد

نوزاد متولد شده در بیابان های اطراف تهران

پس از صحبت با مادر، راهی بخش نوزادان می شویم. نوزاد پسر در بخش NICU بستری است و به سختی نفس می کشد. پاهایش تا حدودی کبود است و در اولین نگاه، موهای پرپشت او نظرها را جلب می کند.

یکی از پرستاران در رابطه با وضعیت نوزاد می گوید:زمانی که نوزاد به بیمارستان منتقل شد، تقریبا منجمد شده بود. او را در آمبولانس داخل یک پتو پیچیده بودند اما به این خاطر که مدت زمان زیادی از تولد او می گذشت، تمام عضلات نوزاد کاملا یخ بسته و منقبض شده بود.

وی می افزاید:بلافاصله اقدامات درمانی برای بهبود شرایط نوزاد آغاز شد و تلاش کردیم او را با گرم کردن به شرایط عادی نزدیک کنیم. اکنون همراه با طی مراحل درمان مقدمات ترک اعتیاد نوزاد نیز فراهم شده است. بدون شک وضعیت مادر به گونه ای نیست که نوزاد به او تحویل داده شود.

در همین رابطه مددکار موسسه خیریه به خبرنگار می گوید:بدون شک با توجه به وضعیت بسیار نامناسب مادر، نوزاد به او تحویل داده نمی شود.

وی می افزاید:مراحل تحویل نوزاد به سازمان بهزیستی طی خواهد شد و پس از سپری شدن مراحل کامل درمان، نوزاد به سازمان بهزیستی واگذار می شود.

تولد نوزاد در بیابان های اطراف تهران + عکس


تولد نوزاد در بیابان های اطراف تهران + عکس - نمناک

namnak.com/تولد-نوزاد-در-بیابان-های-تهران.p43661
Translate this page
Rating: 5 - ‎1 review
6 hours ago - نوزاد و تولد نوزاد در بیابان های تهران و نوزادی که پس از تولد 9 ساعت در بیابان لخت بود و نوزاد منجمد شده در بیابان های اطراف تهران و نوزاد یخ زده 9 ساعت ...

تولد نوزاد پسر در بیابان های اطراف تهران/ نوزاد یخ زده 9 ساعت لخت بود!+ ...

www.rokna.ir/.../241840-تولد-نوزاد-پسر-در-بیابان-های-اطراف-ته...
Translate this page
8 hours ago - رکنا: نوزادی که در بیابان های اطراف شهر تهران متولد شد، پس از طی مراحل درمان به ... پسر در بیابان های اطراف تهران/ نوزاد یخ زده 9 ساعت لخت بود!+عکس.

Images for ‫تولد نوزاد در بیابان های اطراف تهران + عکس‬‎More images for تولد نوزاد در بیابان های اطراف تهران + عکسReport images

تولد نوزاد پسر در بیابان های اطراف شهر تهران + عکس - تهران نیوز | خبر ...

khabarfarsi.com/u/32586067 - Translate this page
تولد نوزاد پسر در بیابان های اطراف شهر تهران + عکس. به گزارش تهران نیوز ، شب سختی را پشت سر گذاشته است. نوزادش را در بیابان های اطراف تهران به دنیا آورده و ...

تولد نوزاد پسر در بیابان های اطراف تهران عکس - تفسیر نیوز

www.tafsir-news.ir/search/?...تولد+نوزاد...بیابان+های+اطراف+تهران...
Translate this page
نوزادی که در بیابان های اطراف شهر تهران متولد شد، پس از طی مراحل درمان به سازمان بهزیستی واگذار خواهد شد. به گزارش مشرق، شب سختی را پشت سر گذاشته است.

تولد نوزاد پسر در بیابان های اطراف تهران +عکس / دولت بهار: نوزادی که در ...

porsyar.com/11516907
Translate this page
دولت بهار: نوزادی که در بیابان های اطراف شهر تهران متولد شد، پس از طی مراحل درمان به سازمان بهزیستی واگذار خواهد شد.

تولد نوزاد در بیابان های اطراف تهران + عکس

life.shafaqna.com/FA/0552585
Translate this page
تولد نوزاد در بیابان های اطراف تهران + عکس. ... اشک های پرستو صالحی در مراسم تشییع کاظم افرندنیا+عکس. - سیمرغ. روحانی در همایش روز ملی فناوری فضایی. - سیمرغ ...

تولد نوزاد در بیابان های اطراف تهران - جام جم آنلاین

188.75.89.4/online/.../تولد-نوزاد-در-بیابان-های-اطراف-تهران
Translate this page
5 hours ago - نوزادی که در بیابان های اطراف شهر تهران متولد شد، پس از طی مراحل درمان به سازمان بهزیستی واگذار خواهد شد. ... پس از چندین ساعت از تولد نوزاد، رهگذری با صحنه ای ناگوار مواجه می شود. .... قتل پایان درگیری با اراذل محله خراسان +عکس ...

نوزاد یخ زده در بیابانهای اطراف تهران + تصاویر

sobiz.ir/news/45677
Translate this page
نوزاد یخ زده در بیابانهای اطراف تهران + تصاویر تولد نوزاد پسر در بیابان های اطراف تهران تولد نوزاد پسر در بیابان های اطراف تهران , تولد نوزاد در بیابان های اطراف تهران ...

تولد نوزاد پسر در بیابان‌های اطراف تهران(+عکس) - خانواده ایرانی

khanevadeirani.ir/.../تولد-نوزاد-پسر-در-بیابان‌های-اطراف-تهرانعک...
Translate this page
2 hours ago - نوزادی که در بیابان های اطراف شهر تهران متولد شد، پس از طی مراحل درمان به سازمان بهزیستی واگذار خواهد شد.